Prodej výrobního prostoru 1831 m² Chudenice

Cena: 8 900 000 Kč, exkluzivní prodej historické památky Hraběcího pivovaru v Chudenicích o celkové zastavěné ploše 1332m² a přibližné užitné ploše 3890m².

Hraběcí pivovar staršího založení (provoz v l. 1564-1947), současný vzhled výsledkem klasicistní přestavby. Nejstarší zpráva o místním pivovaru je z doby Humprechta Černína z Chudenic z roku 1564. Černínové pivovar vlastnili do roku 1877, kdy byl propachtován nájemci Tomáši Mazalovi. Od roku 1879 se novým nájemníkem stal Bedřich Doubek. Následně mezi lety 1882-1891 pivovar sparvoval Jan Vocílka. V této době se vařilo 2500 hektolitrů piva ročně (později na poč. 20. století 3500 hektolitrů ročně, kdy výrobu vedl Alois Götz). V letech 1915-1924 se pivovar dostal mimo provoz a definitivně skončil v roce 1947. Prostory využívalo zemědělské družstvo, později se zde vyráběly dřevěné hračky družstva Tvar (výroba hraček skončila v roce 2011).

Zděný objekt na rozlehlém obdélném půdorysu s delší osou ve směru V-Z, o 10 x 6 okenních osách, situovaný jižně od komplexu budov starého zámku. Z jižní strany se objekt vzhledem ke klesajícímu terénu jeví jako patrový, ze severní strany přízemní. Střecha valbová, krytá pálenými taškami (drážkovky a bobrovky), na jižní straně řada volských ok. Na západní straně severního průčelí, obráceného k zámku, vyrůstá dvoupatrová trojosá zděná klasicistní nástavba sladovního hvozdu s cihelným válcovým párníkem, krytá valbovou střechou; stěny člení v nárožích i v ploše fasády vodorovně pásované pilastry, přízemí odděluje od 1. patra pásová kordonová římsa, pod vysazenou korunní římsou probíhá pás kladí; okna původní obdélná v líci, dvoukřídlá, šestitabulková, v patrech s vysazenými podokenními a nadokenními římsami. Na východní straně severního průčelí ze střechy vyrůstá nízký trojúhelný štít, v jeho vrcholu osazen kamenný znak majitelů zámku Černínů z Chudenic. Korunní římsa kolem celé stavby jednoduchá. Na východní straně fasád pivovaru nalezena psaníčková sgrafitová výzdoba. Stavbu zakrývá vaznicový krov s vrcholovou vaznicí podporovanou v plných vazbách svislým středovým sloupkem se šikmými vzpěrami a pásky. Vazné trámy jsou provedeny v plných vazbách, v jalových najdeme pouze krokve.

Pro bližší informace a prohlídky volejte makléře. Ev. číslo: 31162.

Zobrazit celý inzerát nemovitosti: Prodej výrobního prostoru 1831 m² Chudenice

Březen 6th, 2024 by
Jste realitka a chcete zde mít ZDARMA vlastní inzerci? Pokud máte RSS zdroj svých inzerátů, napište nám na info@dum-byt.eu.