Prodej rodinného domu 506 m² Káraný

Cena: 9 900 000 Kč, Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej nemovitosti, bývalé restaurace U vodárny, v centru obce Káraný. Původně secesní hostinec s altánem byl postaven v roce 1910. Prosperoval až do roku 1955, kdy přešel ze soukromého vlastnictví do správy Lidového spotřebního družstva Jednota. V té době se v hostinci přestalo vařit, ubývala klientela, z níž nakonec zbyli už jen „pivaři“. V neprosperujícím hostinci se střídali nájemci, nikomu se nechtělo investovat do jeho rozvoje a oprav. Poslední pokusy o záchranu budovy a obnovu zašlé „slávy“ a obnovení provozu proběhly okolo roku 1999. Započatá rekonstrukce budovy (plánovaná vestavba cca 8-9 bytů) byla přerušena památkáři, kteří vyhlásili budovu (fasádu směrem do ulice) chráněnou památkou, což paradoxně zabránilo dalším rekonstrukcím.
Jedná se o zděnou, členitou, patrovou stavbu o obdélném půdorysu, částečně podsklepenou, ve střední přízemní částí a bočními trakty s polopatry v podkroví. Dům je zděný, omítaný, fasáda má bohatou štukovou dekoraci, především suprafenestery s figurální výzdobou. V přízemí jsou osazeny nové výplně oken, přičemž původní okenní otvory byly zazděny a došlo zřejmě k poškození ostění. Střešní členitá konstrukce (patrové trakty s mansardovou střechou s polovalbou nad štíty) je opatřena plechovou krytinou. Jedná se o příklad architektury z počátku 20. století, vyznačující se pseudobarokním tvaroslovím v kombinaci se secesními prvky. Káraný je obec v okrese Praha-východ asi dvacet osm kilometrů severovýchodně od centra Prahy a sedm kilometrů východně od města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Leží na pravém břehu Labe a levém břehu řeky Jizery, těsně před jejich soutokem. V okolí Káraného je lesnatá rekreační oblast s chráněným územím Černý orel u soutoku Labe s Jizerou, přírodní rezervací Lipovka-Grado, Do jihovýchodní oblasti katastrálního území Káraný zasahuje část přírodní rezervace Káraný-Hrbáčkovy tůně. Káraný a jeho okolí je oblast oblíbená především mezi především chataři, je vyhledávaným cílem rekreantů, turistů, cyklistů, cykloturistů a vodáků. V přímém sousedství nabízené nemovitosti je plánována rozsáhlá výstavba rodinných domků, což přímo vybízí k obnově původního účelu využití budovy, provozování pohostinství s možností ubytování nebo celou nemovitost přestavět na bytový dům. Nemovitost by také mohla sloužit jako reprezentativní sídlo větší firmy.
Do obce vede silnice III. třídy. Ve vzdálenosti 5 km lze dojet na D10 dálnici exit 14 (Stará Boleslav), rovněž ve stejné vzdálenosti silnice II/610 Praha-Kbely – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav – Benátky nad Jizerou – Mladá Boleslav. Ev. číslo: 647030.

Zobrazit celý inzerát nemovitosti: Prodej rodinného domu 506 m² Káraný

Duben 21st, 2024 by
Jste realitka a chcete zde mít ZDARMA vlastní inzerci? Pokud máte RSS zdroj svých inzerátů, napište nám na info@dum-byt.eu.