Prodej zahrady 5667 m² Praha 9, Hloubětín

Cena: 0 Kč, Nabízíme k prodeji soubor tří pozemků o celkové výměře 5667m2 v katastrálním území Hloubětín. Dle současného územního plánu jsou pozemky vedeny jako zahrádky. Vejde-li v platnost metropolitní plán, který označuje zónu jako zastavitelnou produkční lokalitu, bude pozemek veden jako typ území VN (Území sloužící pro umístění zařízení služeb a výroby všeho druhu, včetně skladu a skladovacích ploch).
Pozemky se nachází ve velmi klidné části plné zeleně, nedaleko ulice Kolbenova, na příjezdu od Černého Mostu. Díky svému umístění za zástavbou obchodů a služeb z jedné strany, vzrostlých stromů po stranách a náspu za zády, máte pocit, jako byste se ocitli na opuštěném ostrově. Pozemek je částečně oplocen a na přístupové cestě opatřen uzamykatelnou dvoukřídlou bránou. Pozemek je vhodný k vybudování několika zahrádek nebo podle metropolitního plánu a rozvoje lokality k vybudování firmy, obchodu či služeb což přesně definuje článek 62 Zastavitelná produkční lokalita. Pozemek se nachází v osídlené oblasti s napojením na veškeré inženýrské sítě včetně dopravní obslužnosti. Na pozemku je elektřina a voda. Ve spodní části pozemku je vodní pramen, jakýsi potůček, jehož vodu lze použít k zavlažování zahrad. V minulosti měla tato zahrádkářská osada 3 majitele, ale podle plochy je možné v tomto místě vybudovat až 15 malých zahrádek. V severní části pozemku, který je chráněn vysokým valem, vede železniční trať. Díky situování trati nad úrovní zahrad průjezd vlaku nijak neruší, ale je potřeba počítat s tím, že v určité vzdálenosti od trati je ochranné pásmo (trať a vysoké napětí). Pokud budete mít zájem využít tento prostor k rekreaci či vybudování zahrádky, je potřeba respektovat Pražské stavební předpisy (viz. § 69).
Koupi těchto parcel je možné považovat za zajímavou investiční příležitost.

§ 69 Stavby pro rodinnou rekreaci a zahrádkářské osady:
(1)Stavby pro rodinnou rekreaci smí mít nejvýše 80 m2 hrubé podlažní plochy a 2 nadzemní podlaží s výškou hlavní římsy do 6 m a s celkovou výškou do 8 m.
(2)V zahrádkářských osadách se smí umisťovat pouze zahrádkářské chaty a společná stavba s hygienickým zařízením, popřípadě se společenskou místností. Zahrádkářské chaty v zahrádkářských osadách nesmějí mít zastavěnou plochu větší než 25 m2 včetně teras, verand a vstupů. Smějí mít jedno nadzemní podlaží se světlou výškou pobytové místnosti max. 2,5 m a mohou být podsklepeny, pokud je úroveň prvního nadzemního podlaží nejvýše 1 m nad přilehlým terénem.
(3)Oplocení zahrádkářských osad musí být průhledné s výškou do 2 m.

Metropolitní plán: Článek 62, Zastavitelná produkční lokalita viz. stránky plan.iprpraha.cz/cs/metropolitni-plan

Zobrazit celý inzerát nemovitosti: Prodej zahrady 5667 m² Praha 9, Hloubětín

Září 9th, 2021 by
Jste realitka a chcete zde mít ZDARMA vlastní inzerci? Pokud máte RSS zdroj svých inzerátů, napište nám na info@dum-byt.eu.