Prodej vily 240 m² Lipová

Cena: 7 200 000 Kč, SKZ REALITY nabízí výjimečnou nemovitost s pozemkem o výměře 4995m2. Jedná se o secesní vilu z počátku 19. století v malebné obci Lipová u Šluknova v okr. Děčín, umístěné na vyvýšeném místě. Pro stavbu byly použity kvalitní materiály, což je pro secesní budovy typické. Všechny detaily dávají této secesní vile jedinečný charakter, který vyniká na pozadí okolní architektury.
Objekt obíhá zvýšený sokl tvořený žulovými kvádry s římsou. Na východní straně je dominantou zádveří a schodišťová věž s okny završená jehlancovou střechou ukončenou lucernou se zvonicí a hrázděnými prvky. Na jižní straně jsou též umístěna největší třídílná okna. Celá stavba je z venkovního pohledu v cihlovém režném stylu s barevnými prvky u oken. Velmi neobyčejně působí ukončení stavby valbovou střechou, na které se nachází terasa s ocelovým zábradlím a výhledem do krajiny.

Zádveří na východní straně je výrazným secesním prvkem s širokými dělenými okny s oblouky vsazenými do dřevěné konstrukce. Stříška nad zádveřím je zdobná a kopíruje horní půlkruh oken. Vchod do zádveří je širokými dvoukřídlými dveřmi s florálním motivem v prosklení. Masivními dřevěnými dveřmi v zárubni ze žulových kvádrů a kovanou klikou se dostaneme ke schodišti a vchodu do sklepního prostoru. Po několika schodech vystoupáme do prostorné haly, ze které lze vcházet do všech místností v I. NP spolu s dalším východem na zahradu a ke garáži. Širokým schodištěm s kovaným zábradlím se zdobnými prvky rostlinného motivu pokračujeme do haly v II.NP s podobně rozvíjeným plánem pokojů. Schodiště dále vede až do půdních prostor domu.

Dispozice: Sklepní prostor – 3 místnosti (sklad ovoce, sklad paliva, kotelna). I.NP – hala, 3 pokoje, komora, chodba s výstupem do zahrady, WC. II.NP – 3 pokoje, kuchyň, koupelna se sprchovým koutem, WC. Půda: možnost vestavby na půdorysu podlaží

V interiéru jsou dominantní zejména okna, dveře a schodiště. Veškeré jednoduché i dvoukřídlé dveře, jejich zárubně a nadpraží jsou původní dřevěné kazetové. Hala od schodiště je oddělena širokými prosklenými dveřmi. V obytných místnostech je mnichovská omítka. Podlahy jsou dřevěné, schodiště žulové, podlaha přízemní haly je osazena dlažbou. Celý dům je díky velkým oknům velice dobře prosvětlený a veškerá orientace obytných místností je na JZ stranu. Téměř všechny původní prvky domu byly zachovány. Výjimečnost této secesní stavby podtrhuje slunná zahrada, která dodá dostatek soukromí. Přístup k domu je po dlážděné žulové cestě vedoucí od komunikace k severní části domu a garáži. Okolí obce Lipová je s nedalekým přechodem do Saského Švýcarska, NP Českého Švýcarska a do CHKO Labské pískovce vynikající lokalitou pro poznávání velmi zajímavé a atraktivní krajiny.
Přesvědčte se na vlastní oči a objednejte si prohlídku i další informace o této exkluzivní stavbě přes formulář u zakázky.

Zobrazit celý inzerát nemovitosti: Prodej vily 240 m² Lipová

Duben 8th, 2023 by
Jste realitka a chcete zde mít ZDARMA vlastní inzerci? Pokud máte RSS zdroj svých inzerátů, napište nám na info@dum-byt.eu.