rodinný dům nebo vila, Ostrava, Stará Bělá, prodej

Atraktivní, funkční dům v jedné z nejvyhledávanějších lokalit v Ostravě. Autor projektu domu Ing. arch. Radim Václavík, ATOS-6.

Dům vytváří podélnou hmotovou kompozici na základně obdélníku, jehož podélná osa probíhá ve směru východ – západ. Podélná obvodová stěna obrácená k severu je mírně vypouklá. Křivka přechází do tvarování příjezdové cesty. Dynamickou křivku umocňuje napřímená linka vstupního chodníku, který je zastřešen stříškou zjemňující přechod z exterieru do interieru domu.

Obytná část v přízemí je řešena prolínáním jednotlivých funkčních prostorů bez oddělování dveřmi. Je situována k jižní straně a výrazně prosklená. Obývací prostor je spojen s terasou navazující na zahradu.
Proti nadměrnému oslunění jsou obytné místnosti chráněny zasunutím prosklení o 1000 mm za líc objektu. Na severní straně jsou navrženy převážně hospodářské prostory a hlavní vstup, navazující na krytou přístupovou pergolu a příjezd ke garáži.

Horní patro tvoří klidovou zónu – ložnice, koupelny a tělocvičnu. Garáž je situována na západní straně a navazuje na hospodářskou část, vjezd je krytý předsazenou betonovou konstrukcí, která slouží i jako kryté stání.

Nosné konstrukce stavby jsou tvořeny kombinovaným nosným železobetonovým skeletem, kde příčné nosné stěny v modulu 5,5 m jsou ve dvou řadách nahrazeny příčnými betonovými rámy, tj. betonovými sloupy a průvlaky. Vzhledem k průběžným okenním otvorům jsou nosné konstrukce fasádních zdí rovněž vytvářeny jako monolitický tyčový skelet.

Obvodové zdivo PROTHERM 30 P+D je z venkovní strany zatepleno a opatřeno fasádním dřevěným obkladem.

Prohlídky, po dohodě, kdykoliv.

Cena: 21 000 000,00 Kč

Zobrazit celý inzerát nemovitosti: rodinný dům nebo vila, Ostrava, Stará Bělá, prodej

Leden 10th, 2013 by
Jste realitka a chcete zde mít ZDARMA vlastní inzerci? Pokud máte RSS zdroj svých inzerátů, napište nám na info@dum-byt.eu.