Prodej domu v osobním vlastnictví 100 m², Jenčice

Cena: 2 997 000 Kč, Rodinný dům a zemědělská usedlost v Jenčicích Detailní informace
Hledáte bydlení v domě, kde na Vás dýchne atmosféra dávných časů?
Nabízíme vám rodinný dům a zemědělskou usedlost postavenou v roce 1882. Po celá léta byl dům předáván z generace na generaci jedné rodiny a vyzařuje z něj láska k životu a k přírodě. Dům se nachází v poklidné obci Jenčice na Litoměřicku, (Zahrada Čech), v malebném kraji Českého Středohoří, kde je okolními kopci velmi dobře chráněn před povodněmi, větrolamy a jinými výkyvy počasí.
Obytná část 2+1 skýtá předsíň, velkou kuchyň s jídelnou, na ní navazuje spíž. Z kuchyně vcházíme do obýváku a z obýváku do ložnice. Obytný prostor je vytápěn kamny waw a lze přitápět kamny na tuhá paliva. V obýváku je komín, možnost připojit krbová kamna. Elektřina 230/400 V, jednofázový a třífázový okruh. Teplou vodu zajišťuje el. bojler.
Dům i hospodářské prostory jsou zásobeny vodou z kopané studny. Je zde i možnost napojení na obecní vodovod. Přípojka je v bezprostřední blízkosti domu.
Jako stavební materiál posloužily cihly, kámen a tvárnice vč. kombinací. Dům je z větší části podsklepen, ze zachovalého starobylého sklepa je zde možnost vybudovat vinný sklípek.
Hygienické zázemí je ponecháno po způsobu původních majitelů – umývadlo v kuchyni, přenosná litinová vana a suchý záchod na dvoře. V domě zatím není vybudován odpad.
Střecha je nová, použita je krytina KM Beta. Podkroví s výraznými trámy vyzývá k půdní vestavbě a vytvoření dalšího obytného patra.
Před domem je po celý den osluněná násep a po ní se dostáváme do hospodářských částí – chlévů pro větší i menší hospodářská zvířata a do konírny dnes využívaná jako dřevník. V horním patře se nachází prostorný seník. Na nádvoří jsou postaveny další malé zděné chlívky, kůlna, udírna a garáž. Dominantou zadní části nádvoří je samostatně stojící veliká stodola s přírodní klimatizací. Většina původních stavebních prvků je zachována. Zastavěná plocha a dvůr zabírají 1 500 m2. Za stodolou je udržovaná zahrada 597 m2 se záhony a vzrostlými užitkovými stromy a okrasnými keři.
Stav budov je velmi dobrý, pro trvalé bydlení je nutná rekonstrukce. Možnost chovu koní, hospodářských zvířat, vybudování penzionu s agroturistikou, podnikání.
Veškerá občanská vybavenost, škola, školka, obchody a zdravotní středisko jsou v sousedních Třebenicích vzdálených 1 km.
Dopravní dostupnost zajišťuje MHD, autobusová zastávka je v docházkové vzdálenosti 5 minut. Do Prahy se dostanete za 45 minut, (dálniční přivaděč pouhé 4 km), Lovosice jsou vzdáleny 6 km a královské město Litoměřice 14 km.
Okolní krajina má bohatou historii a krásnou přírodu, naleznete zde turistické stezky, v blízkosti stojí starobylý hrad Košťálov, dále pak Hazmburk, Milešovka či hora Říp. V Třebenicích je Muzeum českého granátu.
Je tento dům tím, co dlouho hledáte? Pak mne můžete kontaktovat a domluvíme si termín prohlídky.

Zobrazit celý inzerát nemovitosti: Prodej domu v osobním vlastnictví 100 m², Jenčice

Červenec 15th, 2018 by
Jste realitka a chcete zde mít ZDARMA vlastní inzerci? Pokud máte RSS zdroj svých inzerátů, napište nám na info@dum-byt.eu.